İşbu Zorlu World Kullanım Koşulları

İşbu Zorlu World Kullanım Koşulları, Zorlu Yapı Yatırım A.Ş.’nin (“Zorlu”) Zorlu World Programı (“Zorlu World ve/veya Program”), üyelerine (“Üye”) Zorlu World’de kayıtlı işyerlerine (“İşyeri”) özel avantajlar sunmak üzere yaratılmış olan www.zorluworld.com internet sitesi (“Site”) ve/veya Zorlu World Mobil Uygulaması’nın (“Uygulama”) kullanım koşullarını düzenlemek üzere hazırlanmıştır.

Lütfen aşağıdaki koşulları okuyunuz. Bu koşulları kabul etmediğiniz veya kullanım koşullarında öngörülen zorunlulukları yerine getiremeyeceğinizi düşünüyorsanız, lütfen bu Site ve/veya Uygulama’yı kullanmaktan vazgeçiniz.

  1. Genel Kullanım Koşulları

1.1. Siteye/Uygulama’ya girmeniz veya kullanmanız Kullanım Koşulları’nı okuduğunuz ve kabul ettiğiniz anlamına gelir.

1.2. Üye olmanız ya da açık kabul beyanınız gerektiği durumda “kabul ve onay” adımlarını seçerek burada yazılı Kullanım Koşulları’nı kabul etmiş sayılırsınız.

1.3. Zorlu World’de sunulan özel teklifler, avantajlar, indirim, hizmet veya kampanyalardan faydalanabilmek için Site’ye/Uygulama’ya üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye girişi sayfası içerisindeki email, GSM numaranızı ve size gönderilen şifre bilgilerini giriniz. Lütfen, üyelik bilgilerinizin sizin dışınızdaki kişiler tarafından kullanılmadığından emin olunuz.

1.4. Uygulama üzerinden sunulan özel teklif ve avantajlar, navigasyon veya mobil ödeme hizmetlerinden faydalanabilmek için data erişimi açık akıllı mobil cihaza (cep telefonu, tablet vb) sahip olmanız ve uygulamayı bu cihazlarına yüklemeniz gerekmektedir. Uygulama’nın ilk kurulumu sırasında Üye tarafından tanımlanan email adresinin – GSM numarasının iptali veya değişmesi halinde Üye’nin o güne kadar edindiği avantajlar sona erebilir. Bu kapsamda Zorlu’dan veya İşyerleri’nden herhangi bir talep imkanınız olmayacağını kabul edersiniz.

  1. Kullanım Koşullarında Değişiklik

2.1. Zorlu tarafından size, mümkün olan en iyi hizmetin verilebilmesi için Site/Uygulama devamlı yenilenmekte ve güncellenmektedir. Bu kapsamda güncellemelere bağlı olarak katılım ve kullanım koşullarında, teklif ve kampanyalardan faydalanma süreçlerinde değişiklikler meydana gelebileceğini kabul edersiniz.

2.2. Zorlu, her zaman bu Kullanım Koşulları da dâhil olmak üzere, Site’de/Uygulama’da sunulan bilgi ve içerikleri üyelere herhangi bir bildirimde bulunmadan, değiştirme veya ek koşullar belirleme ya da Programı istediği anda geçici veya daimi surette durdurma hakkını saklı tutar. Yapılan değişiklikler, Üye’nin Site’yi/Uygulama’yı bir sonraki kullanımında Üye açısından bağlayıcı olacaktır. Kullanım Koşulları’ndaki değişikliklerin takibi Üye sorumluluğunda olup, Üye, Program’ı kullanması ile birlikte güncel Kullanım Koşulları’nı kabul etmiş addedileceğini bilmekte ve kabul etmektedir.

  1. Zorlu World Programı’na İlişkin Koşullar

3.1. Program kapsamında Üyeler’e, Zorlu World platformuna dahil İşyerleri’nin satış/hizmet noktalarında (kar amacı gütmeyenler de dâhil olmak üzere), belirli indirimler, avantajlar, ödeme hizmeti ya da kampanyalar sunulmaktadır. Zorlu, sunulan indirim, avantaj ve sair menfaatleri değiştirme hakkını saklı tutar.

3.2. Üyeler’e Site/Uygulama üzerinden teklif, kampanya, indirim, hediye vb. iletişimleri yapılacaktır. Üye bu kapsamda yararlanmak istediği İşyeri teklifine ilişkin gerekli şifre, kod veya sair gerekli bilgileri İşyeri’nin satış/hizmet noktalarında ve/veya internet sitelerinde ibraz edecektir.

3.3. Zorlu, Üye ile İşyeri arasındaki tüm tüketici işlemleri ve tüketiciye yönelik işlemler ve herhangi bir aşaması veya neticesi açısından ilgili İşyeri veya Üye’nin aracısı, vekili, komisyoncusu, acentesi, ortağı, pazarlamacısı, bayisi, temsilcisi vb değildir. Bu kapsamda Zorlu, bu tekliflerle ilgili Üye ile İşyeri arasındaki ilişkinin neticesi olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir talep, zarar ve sair sonuçtan dolayı sorumlu tutulamaz. Üye, Zorlu World aracılığıyla erişilebilen bu tür İşyerleri’nin kendi satış/hizmet noktalarında ve/veya internet sitelerinde sundukları ürün ve hizmetlere ilişkin tekliflerle ilgili Zorlu’nun herhangi bir garanti vermediğini (garanti sorumluluğu taşımadığını) bilmekte ve kabul etmektedir.

3.4. İşyerleri’nin bir kısmında ve üyelerin akıllı cihazlarındaki bluetooth ve konum ayarlarının açık olması halinde, Üye’nin ilgili satış/hizmet noktasına girmiş olduğu anlaşılabilir; böylece Üye o an satış/hizmet noktasında geçerli avantajlardan haberdar olabilir, örneğin indirim fırsatlarından istifade edilebilir, birtakım şartlar dahilinde ödüller, hediyeler kazanılabilir.

  1. İçerik Kullanımı ve İçerikten Doğan Sorumluluk

4.1. Site/Uygulama, İşyerleri’ne ait içerikler, üçüncü şahıs içeriği ve Site’den/Uygulama’dan tamamen bağımsız olan diğer web sitelerine bağlantılar ihtiva edebilir. Site’de/Uygulama’da yer alan üçüncü şahıslara ait bilgiler ve yapılan alıntılar tanıtım veya kolaylık amaçlıdır. Üye, Zorlu’nun bu bilgi ve içeriklere ilişkin herhangi bir taahhüt veya sorumluluğu bulunmadığını bilmekte ve kabul etmektedir. Zorlu ve/veya bu içeriğin sahipleri, içeriği ve koşullarını haber vermeden değiştirme hakkına sahiptir.

4.2. Zorlu, diğer web sitelerinden ya da bağlantılı sitelerden aktarılan bilgilerin veya link verilen diğer web sitelerinin doğruluğunu ve güvenilirliğini taahhüt etmemekte ve hukuki hiçbir sorumluluk üstlenmemektedir.

4.3. İşyerlerine ait web siteleri de dahil olmak üzere diğer web siteleri ve üçüncü şahıs bilgilerinin kullanmanız halinde yapacağınız bütün işlemlerle ilgili sorumluluğu kabul etmiş bulunmaktasınız. Üçüncü bir şahıs bağlantısına tıkladığınızda, Zorlu World Sitesi’nden/Uygulaması’ndan çıkmış olacaksınız. Girdiğiniz bir başka siteye sunduğunuz herhangi bir kişisel bilgi, girdiğiniz sitenin gizlilik bildirimi veya kullanım şartlarına tabi olacaktır ve Zorlu tarafından kontrol edilemeyecektir.

4.4. Kullanım Koşulları’nı kabul ederek Site’den/Uygulama’dan herhangi bir şekilde yararlanmanız halinde yapacağınız bütün işlemlerle ilgili sorumluluğu kabul etmiş bulunmaktasınız. Kaynağı ne olursa olsun Site’de/Uygulama’da yer alan içeriğe veya Site/Uygulama üzerinden gerçekleştirilecek her türlü iletişime göre verilecek kararın hukuki sonuçları Üye’nin kendisine aittir. Zorlu bu konuda herhangi bir sorumluluk üstlenmez.

4.5. Zorlu World Sitesi’ne/Uygulaması’na girilmesi, Sitesi’nin/Uygulaması’nın ya da buradaki bilgilerin ve diğer verilerin, ya da İşyerleri veya 3. şahıslara ait alt ve üst sitelerin/linklerin, tekliflerin, faydaların, avantajların, programların, hizmetlerin vs. kullanılması sebebiyle, kullanım koşulları ve üyelik sözleşmesinin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebepler dolayısıyla doğabilecek doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan, maddi ve/veya manevi zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan dolayı Zorlu ve/veya grup şirketleri sorumlu tutulamaz. Site üzerinden erişilen kaynaklardaki hata ve eksikliklerden, veri yayınında oluşabilecek gecikme, eksiklik, yanlışlık veya veri yayınının durdurulmasından, erişilen bilgilerin üyeler tarafından kullanılması hususunda Zorlu hiçbir sorumluluk kabul etmez.

  1. Üye’nin Sorumlulukları

5.1. Email adresi, GSM numarası, Üyelik şifresinin saklanması Üye’nin sorumluluğundadır. Üyelik hesabı üzerinden yapılan işlemlerin tüm sorumluluğu Üye’ye aittir. Email adresi, GSM numarası Üyelik şifresinin hatalı, hukuka aykırı ya da izinsiz kullanımına bağlı olarak Zorlu hiçbir sorumluluk kabul etmez. Zorlu ve 3. şahısların uğrayacağı zarar ziyandan buna sebebiyet veren Üye sorumludur. İzinsiz ve yetkisiz kullanım hallerinde Üye söz konusu durumdan derhal Zorlu’yu Site’de/Uygulama’da yer alan adres ve numaraları kullanarak çağrı merkezi veya info mail adresleri üzerinden haberdar etmelidir.

5.2. Üye, Site/Uygulama kapsamında oluşturduğu üyelik hesabını ve sitenin/uygulamanın kullanımıyla ilgili üyelik haklarını başkaca bir 3.kişiye devretmeyecektir. Üyelerin Site’nin/Uygulama’nın yüklü olduğu akıllı cihazını başkasına vermesi, Site’nin/Uygulama’nın birden fazla cihaza yüklenmesi/paylaşılması, cihazın kaybolması, hasara, zarara ve ziyana uğraması hallerinde üyelik bilgilerine Üye dışındaki herhangi bir üçüncü kişinin herhangi bir surette ulaşması ve kullanması durumlarında her türlü sorumluluk tüm sonuçları ile birlikte Üye’ye aittir.

5.3. Site’yi/Uygulama’yı kullanırken Zorlu’ya iletilen bütün bilgiler doğru, tam ve güncel olmalıdır. Kayıt sırasında girilen, Site/Uygulama içeriğine yerleştirilen, her türlü kimlik bilgisi ve iletişim bilgileri başta olmak üzere tüm bilgilerin tam, doğru, güncel ve kullanılabilir olmasından Üye sorumludur. Üyelik tesisi sırasında sağlanan bilgilerde herhangi bir değişiklik olması halinde, söz konusu bilgiler derhal güncellenecektir. Üyeler, Site’ye/Uygulama’ya iletilen veya bu Site/Uygulama aracılığıyla gönderilen her türlü bilginin güvenilirliğini, doğruluğunu, yanıltıcı olmadığını, 3. şahısların haklarını ihlal etmediğini, yasalara aykırı olmadığını, iyi niyetle sunulduğunu kabul ve beyan etmektedir.

5.4. Sağlanan bilgilerin yanlış ya da eksik olduğuna veya güncel olmadığına dair herhangi bir şüphenin varlığı halinde bu durum Kullanım Koşulları’nın ihlali anlamına gelecektir. Bu durumda Üye’nin Site’ye/Uygulama’ya erişimi sınırlandırılabilir veya engellenebilir. Ayrıca, Zorlu böylesi bir durumda Üye’ye karşı gerek adli gerekse idari her türlü merciye başvurma hakkına da sahiptir.

5.5. Üyeler, Program’dan faydalanırken ve Site’yi/Uygulama’yı kullanırken işbu Sözleşme, ekleri, yürürlükteki mevzuat ve Program, Site/Uygulama ile ilgili olarak Zorlu veya İşyerleri tarafından öngörülen diğer hüküm ve koşullara uygun davranmakla yükümlüdür. Üye, Site’ye/Uygulama’ya kendisi tarafından yüklenen (varsa) bilgi, içerik, yazışma ve ilanların doğru ve hukuka uygun olduğunu, karalama, kötüleme, itibar zedeleyici beyan, hakaret, iftira, tehdit veya taciz gibi hukuka veya ahlaka aykırı nitelik taşımayacağını, bu bilgi ve içeriklerin herhangi bir hak ihlaline sebep olmayacağını kabul ve taahhüt etmektedir. Üye ayrıca, söz konusu içeriklerin virüs, casus yazılım, kötü niyetli yazılım, truva atı, vs. zararlı materyaller içermeyeceğini, Site’nin/Uygulama’nın veri madenciliği gibi amaçlarla kullanılmayacağını beyan eder.

  1. Verilerin İşlenmesi ve Toplanması

6.1. Zorlu, Üyeler’in verdiği ve veri tabanında bulunan kişisel bilgileri, Üye’nin Site’yi/Uygulama’yı kullanım, alışveriş, ziyaret bilgilerini (sayılanlarla sınırlı olmamak üzere ziyaret süresi, zamanı, görüntülenen sayfalar) istatistiksel bilgilere dönüştürmek, üyelerden bu kapsamda rıza alınması halinde reklam ve pazarlama alanında kullanmak, yeni kampanya ve aktiviteler hakkında bilgi vermek, Üyeler’in genel eğilimlerini belirlemek, Site/Uygulama içeriğini ve servislerini zenginleştirmek için kullanma ve kullandırma hakkına sahiptir.

6.2. Üyeler, kişisel ve kişisel olmayan mevcut-sonradan oluşacak bilgilerinin (isim, soy isim, yaş, cinsiyet, medeni durum, yaşadıkları bölge, eğitim düzeyi, ilgi alanları, alışveriş alışkanlıkları, cep ve diğer telefon no.ları, mail adresleri, konumları vs.) kişisel verilerin korunması hakkında mevzuat ile elektronik ticaret mevzuatına uygun biçimde kullanımına, Zorlu, grup şirketleri ve hizmet temin ettiği üçüncü kişiler ile paylaşımına, diğer suretler ile işlenmesine ve iletişime aksi Kullanıcı tarafından Zorlu’ya bildirilmediği sürece muvafakat etmiş olurlar. Bu kapsamda Üyeler, işbu maddede belirtilen bilgilerinin, Zorlu Holding ve Holding şirketleri ile paylaşılabileceğini, bahsi geçen şirketler tarafından bu bilgilerin istatistikî analiz yapmak, süreçlerini iyileştirmek ve veri tabanı oluşturmak amacıyla kullanılabileceğini kabul ederler. Üyelerin kişisel verilerininin işlenmesi ile ilgili olarak Site’de yer alan “Zorlu World Aydınlatma Ve Rıza Metni” ve “Gizlilik Politikası”, işbu Kullanım Koşulları’nın eki ve ayrılmaz bir parçası olup, Kullanım Koşulları ile birlikte aynen uygulanacak ve hüküm ifade edecektir. 6.3. Üye tarafından veri kullanımı ve/veya iletişimin durdurulması isteği herhangi bir gerekçe gösterilmesi gerekmeksizin her zaman yapılabilir. Üyeler, söz konusu bilgilerin-verilerin kullanımını Site’nin/Uygulama’nın ayarlar ve benzeri bölümünden engelleyebilir veya Zorlu’ya (Adres: Levent 199 Büyükdere Caddesi, No:199 34394 Şişli / İstanbul, Tel: (0212) 456 20 00, Müşteri Hizmetleri Telefon : 444 94 96, veya E-posta: info@zorluworld.com) ulaşarak durdurulmasını talep edebilirler. Üye, bu takdirde Zorlu World’den yararlanılamayabileceğini, bu yararlanamamaya ilişkin olarak Zorlu’dan veya İşyerleri’nden herhangi bir talep hakkı olmayacağını kabul eder.

6.4. Zorlu’ya veri kullanımı ve/veya iletişimin durdurulması isteği açıkca ve usulünce bildirilmiş talepler, ilgili yasal azami süre aşılmamak üzere, Zorlu sistemlerine uygun en kısa sürede durdurulur.

  1. Fikri Mülkiyet Hakları

7.1. Site’deki/Uygulama’daki herhangi bir içeriği lisanslama, yeniden yayınlama, dağıtma, kopyalama, atama, alt lisanslama, devretme, satma, türev çalışmalar hazırlama veya diğer kişisel olmayan kullanımlar için üyelere herhangi bir hak tanınmamaktadır. Herhangi bir içeriğin herhangi bir kısmı, herhangi bir şekilde çoğaltılamaz, elektronik veya mekanik herhangi bir bilgi erişim sistemine dahil edilemez.

7.2. Site’deki/Uygulama’daki ilgili tüm haklar, mülkiyet hakları ve menfaatlerin yanı sıra burada ihtiva edilen içeriğin sahibi Zorlu ve/veya grup şirketleri olup tüm hakları saklı tutulmaktadır.

7.3. Üye, hiçbir şekilde ve nedenle Site’yi/Uygulama’yı kopyalama, değiştirme, çoğaltma, ters mühendisliğe tabi tutma, geri derleme ve sair şekillerde Site/Uygulama üzerindeki yazılımın kaynak koduna ulaşma, bunlardan işleme eser oluşturma hakkına sahip değildir. Site’ye/Uygulama’ya ilişkin tarayıcı ve içeriklerin herhangi bir şekilde değiştirilmesi, Zorlu’nun açık izni olmaksızın Site’den/Uygulama’dan veya Site’ye/Uygulama’ya link verilmesi kesinlikle yasaktır. Üye, hiçbir şekilde Program ile rekabet halinde bulunmayacağını kabul eder.

  1. Üyeliğin Sona Ermesi

8.1. Zorlu, Üye tarafından Kullanım Koşulları’nın ihlal etme girişiminde bulunulması veya amaçlanandan farklı bir şekilde kullanılması durumunda, ihlal tam olarak gerçekleşsin ya da gerçekleşmesin, sistemde mevcut bilgileri reddetme, içerikten çıkarma, silme hakkıyla birlikte önceden haber vermeksizin Site’ye/Uygulama’ya erişimi askıya alma, sonlandırma, üyeliği iptal etme hakkını (zorunlu olmamakla birlikte) saklı tutar. Zorlu’nun burada yazılı herhangi bir hukuki hakkı ya da tedbiri kullanmaması ya da uygulamaması, haklarından vazgeçtiği ya da ihlali kabul ettiği anlamına gelmez.

8.2. Üye, dilediği zamanda herhangi bir kısıtlamaya tabi olmaksızın ve bildirimde bulunmaksızın, Zorlu’ya yapacağı yazılı bildirim ile üyeliğine son verebilir. Söz konusu bildirim, Site’de/Uygulama’da yer alan adresler üzerinden Zorlu’ya iletilmelidir. Site’de öngörülmesi halinde üyeliğinin sonlandırılmasıyla ilgili adımların takip edilmesi zorunludur. Zorlu da; (i) Üye’nin 8.1 maddesindeki eylemler le burada yazılı ya da Zorlu tarafından belirlenmiş koşulları veya politikaları ihlal etmesi halinde, (ii) Üye’nin yasal kısıtlamalar nedeniyle kullanım hakkı olmadığı takdirde, (iii) mevzuat veya idari düzenleyici kuruluşların kararları uyarınca (iv) yasal düzenlemeler ya da mücbir sebeplere bağlı olarak siteye/uygulamaya erişim imkânının ortadan kalkması halinde, (v) Zorlu’nun takdirine bağlı olarak site yayınının askıya alınması, durdurulması, son verilmesi ya da benzeri nedenlerle, herhangi bir bildirimde bulunmaksızın üyeliği iptal edebilir, kullanımı engelleyebilir ya da son verebilir.

8.3. Üyeliğin herhangi bir surette sona erdiği hallerde, Üye’nin Program’ı kullandığı süre zarfında edindiği ve kullanmadığı kampanya/avantajlar dahil tüm hakları kendiliğinden kesin olarak sona erer. Üye, bu kapsamda Zorlu’dan veya İşyerleri’nden herhangi bir talep hakkı olmayacağını kabul eder

8.4. Üyeliğin sona erdiği hallerde üyelerin mobil cihazlarındaki uygulamayı kaldırmaları gerekebilir; aksi halde Zorlu World’ün genel iletileri almaya devam edebilirler, ancak bu durum üyeliğin devam ettiği anlamına gelmez.

  1. Sorumluluğun Sınırlandırılması

9.1. Site/Uygulama “OLDUĞU GİBİ” sunulmakta olup, bu kapsamda Zorlu’nun Site’nin/Uygulama’nın Üyeler’in kişisel ihtiyaçlarını karşılayacağına ilişkin herhangi bir taahhüdü bulunmamaktadır.

9.2. Üye, Site/Uygulama üzerinden sunulan hizmete ve içeriklere erişim ve erişimin kalitesinin büyük ölçüde ilgili servis sağlayıcılardan temin edilen hizmetin kalitesine dayandığını ve söz konusu hizmet kalitesinden kaynaklı sorunlarda Zorlu’nun herhangi bir sorumluluğunun bulunmadığını kabul eder.

9.3. ZORLU, UYGULANACAK HUKUKUN İZİN VERDİĞİ ÖLÇÜDE, KAR KAYBI, ŞEREFİYE VE İTİBAR KAYBI, İKAME ÜRÜN VE HİZMET TEMİNİ İÇİN YAPILAN HARCAMA GİBİ KALEMLER DE DAHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAKSIZIN SİTE’NİN/UYGULAMA’NIN KULLANIMI VEYA PROGRAM’DAN FAYDALANILMASI NETİCESİNDE MEYDANA GELEN HİÇ BİR DOĞRUDAN, DOLAYLI, ÖZEL, ARIZİ, CEZAİ ZARARDAN SORUMLU OLMAYACAKTIR. BUNA EK OLARAK ZORLU, ZIMNİ GARANTİ, TİCARETE ELVERİŞLİLİK, BELLİ BİR AMACA UYGUNLUK DA DAHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE, AÇIK VEYA ZIMNİ HİÇ BİR TÜRLÜ GARANTİ VERMEDİĞİNİ DE AYRICA BEYAN EDER.

Son Hükümler:

10.1. Site’nin/Uygulama’nın kullanımından doğabilecek itilaflarda Zorlu’nun defter ve iletişim logları dahil her türlü bilgisayar kayıtlarıyla Zorlu tarafından Üyeler’e yapılan e-posta, faks bildirimleri kesin ve münhasır delil teşkil eder.

10.2. Zorlu tarafından, Üyeler’in Site’de/Uygulama’da yer alan iletişim bilgilerine yapılacak e-posta veya faks tebliğlerinin, geçerli tebligatla aynı hukuki sonuçları doğuracağı kabul edilmiştir.

10.3. Sitenin kullanımıyla ilgili çıkabilecek ihtilaflarda Türkiye Cumhuriyeti Kanunları uygulanır.

10.4. Site ve kullanım koşullarına ilişkin doğabilecek her türlü uyuşmazlığın çözümünde İstanbul (Merkez) Mahkemeleri ile İcra Müdürlükleri yetkili olacaktır.

10.5. Kullanım Koşulları hükümlerinden herhangi birisi geçersiz ise veya mahkeme tarafından geçersiz ilan edilir ise, söz konusu durum geri kalan hükümlerin geçerliliğini etkilemeyecektir.

10.6. Kullanım Koşulları’na ilişkin sorularınız için info@zorluworld.com adresine yazarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Zorlu World’e hoş geldiniz. Zorlu World Programı (“Zorlu World ve/veya Program”), üyelerine özel avantajlar sunmak üzere yaratılmıştır. Zorlu World Programı, şirketimiz ve üyelik hakkında daha detaylı bilgi almak için “Üyelik Hakkında Bilgi Almak İstiyorum” veya “Bize Ulaşın” bölümlerinden mesaj gönderebilirsiniz.