Üretim, ihracat, istihdam rakamlarının büyüklüğü ve dünya pazarlarındaki rekabet gücüyle Türkiye ekonomisinde çok önemli bir yere sahip olan Zorlu Holding'in başarı öyküsünün temelleri, 1950'li yılların başında Denizli Babadağ'da atılmıştır.

 

2000'li yıllarda, Türkiye'nin en büyük kuruluşları arasına adını yazdırmayı başaran Zorlu Holding'in faaliyetleri tekstilden gayrimenkule, elektronikten enerjiye kadar geniş bir alana yayılmaktadır. 2006 yılı itibariyle Zorlu Holding, şu dört ana alanda faaliyet göstermektedir.

• Ev tekstili, polyester iplik 
• Elektronik ürünler, bilgi teknolojileri ve dayanıklı tüketim malları 
• Gayrimenkul
• Enerji üretimi

 

1980'li yıllara kadar ev tekstili alanındaki çalışmalarıyla büyümesini sürdüren ve Zorlu Holding Tekstil Grubu adı altında Türkiye'nin ev tekstilinde lider markası olarak kabul edilen TAÇ'ı yaratan Zorlu Holding, 1994 yılında Vestel Elektronik'i bünyesine katmıştır. Holding, 1996 yılında Zorlu Enerji ile enerji sektörüne adım atarak şirketlerinin sayısını arttırmıştır. 2006 yılında da gayrimenkul sektörüne giriş yapmıştır.

 

Zorlu Holding bugün, 50'ye yakın şirketi ve yaklaşık 30.000 çalışanıyla, Türkiye'nin geleceği ve Türk insanının yaşam kalitesi için çalışmaktadır.