Anasayfa > Konsept
ZORLU ALIŞVERİŞ MERKEZİ

İstanbul'un kalbinde eşsiz bir yaşam alanı yaratan Zorlu Center,"kentin yeni buluşma noktası" oldu.

70.000 m²'lik kiralanabilir alanda yaklaşık 190 mağazası, 10.000 m²'lik ana meydanı ve 12.000 m²'lik parkıyla Zorlu Alışveriş Merkezi, toplamda 105.000 m²'li inşaat alanına sahiptir.

Beymen, 9.600m²'lik konsept mağazasıyla Zorlu Center'da yer alıyor. Apple, New York'taki ikonik küp mağaza konseptini ve Türkiye'deki ilk mağazasını yine Zorlu Alışveriş Merkezi'de açtı. Ayrıca; Brooks Brothers, Cos, Lanvin, Pomellato, Stella McCartney, Superdry ve Tory Burch Türkiye'de ilk defa kendi mağazalarıyla Zorlu Alışveriş Merkezi'de bulunuyor. Dolce&Gabbana, Valentino, Saint Laurent, Tiffany& Co, Fendi, Dior, Louis Vuitton, Prada, Burberry, Cavalli, Michael Kors, Moncler, Mont Blanc, Vakko, Sevan Bıçakçı, Sponza, Urart, Max&Co. gibi moda öncülerinin yanı sıra; 3.000 m² ile Türkiye'deki en büyük H&M, Beymen Club, GAP, Pinko, Faconnable, Tommy Hilfiger, Gant, Network, İpekyol, Abdullah Kığılı, Koton, Mango, Yargıcı ve Lacoste gibi sürükleyici moda markaları da Zorlu Alışveriş Merkezi'deki yerini aldı.

Zorlu Alışveriş Merkezi gurme konseptleriyle de fark yaratıyor. Türkiye'ye ilk defa gelen Eataly, Jamie's Italian, Tom's Kitchen ve Morini gibi restoranların yanı sıra Köşebaşı, Günaydın, ve Welldone gibi yerli restoranların yepyeni konseptleri Zorlu Alışveriş Merkezi'de İstanbullular ile buluştu.

Zorlu Alışveriş Merkezi, sinema tutkunlarına için Cinemaximum'un 1.600 kişilik 2 adet VIP, toplamda 14 adet salonu ile alışılmışın dışında bir sinema deneyimi sunuyor.

İstanbul'un tam kalbinde bulunan Zorlu Alışveriş Merkezi ulaşım kolaylığıyla da öne çıkıyor. Ulus, Levent, Levazım, Barbaros ve Zincirlikuyu yönlerinden gelen tüm ziyaretçiler yönlendirmeler eşliğinde Zorlu Alışveriş Merkezi'ye ulaşabiliyor.

Zorlu Alışveriş Merkezi haftanın 7 günü 10:00-22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

PERFORMANS SANATLARI MERKEZİ
ZORLU PERFORMANS SANATLARI MERKEZİ

Sahne sanatları ve çağdaş sanatın yeni buluşma adresi Zorlu Performans Sanatları Merkezi, dünyaca ünlü gösteri gruplarını ve alanında en iyi sanatçıları sahnelerinde ağırlıyor. Broadway ve West End müzikallerinden dansa, İstanbul müzikal tiyatrolarından pop, klasik, opera ve caza, çok çeşitli performans sanatlarına ev sahipliği yapan Zorlu Performans Sanatları Merkezi, her tür sanat etkinliği için farklı olanaklar sunuyor. Zenginleştirilmiş akustik özelliğe sahip Ana Tiyatro (2.242 kişi) ve doğal akustiği ile Drama Sahnesi (717 kişi) dünyadaki yeni performans salonlarının teknik anlamda en gelişmişleri olarak tasarlandı. Zorlu Performans Sanatları Merkezi, görsel ve çağdaş sanat eserlerinin sergilenmesi için galeri alanlarına sahip olduğu gibi, sanat ile kendini ifade etmek isteyen herkese kapıları açık olan, son teknoloji ile donanımlı Şehir Sahnesi'ne de ev sahipliği yapıyor. Ayrıca butik gösteriler, akustik konserler ve diğer etkinlikler için kara-kutu tiyatrosu olarak da kullanılan, Avrupa'nın en büyük ve en donanımlı, son teknoloji bir kayıt stüdyosunu da bünyesinde bulunduruyor.

RAFFLES İSTANBUL ZORLU CENTER

Dünyanın en özel otellerinden biri, Zorlu'da açıldı... Raffles İstanbul Zorlu Center, Raffles markasının diğer otellerinde olduğu gibi geleneksel özelliklerini koruyarak İstanbul'un tarihi ve karakteristik özelliklerini yansıtıyor. Raffles İstanbul Zorlu Center, "premium luxury" segmentte hizmet veriyor.

Raffles İstanbul Zorlu Center'da, toplam 184 odanın 136'sı standart, 47'si süit ve 1 tanesi de presidential süit yer alıyor. İstanbul'un eşsiz güzelliğinin; rahat, konforlu ve lüks bir şekilde yaşanabilmesi için odaların büyüklüğü ortalamanın üzerinde tutularak tasarlandı. Standart oda 62 m², Tek yataklı suit 130 m², iki yataklı suit 250 m², presidential süit 350 m² olarak planlandı. Raffles İstanbul Zorlu Center'da seçkin etkinliklere ev sahipliği yapacak olan 1.200 kişilik balo salonu bulunacak ve salonun yüksekliği 11 metre. Raffles İstanbul Zorlu Center bir başka özgün hizmeti ise yaklaşık 3.000 m²'lik dünya çapındaki spasıyla konuklarına sunuyor.